دوره جامع ۰ تا ۱۰۰ آموزش طراحی سایت
تمام مطالبتور مسافرتیگردشگری و تور مسافرتی

جالب ترین و بهترین اهرام جهان را بشناسید

اهرام اعجاب‌ انگیز و زیبا در دنیا که نباید از دیدن آنها غافل شوید

زمانی که صحبت از باستانی ترین اهرام جهان به میان می آید، بدون شک قریب به اتفاق شنوندگان به یاد مصرف و اهرام عظیم آن می افتدند. با این همه نکته ای که بسیاری از آن بی خبر هستند این است که ساخت هرم تنها مختص به مصر و مردمان آن نیست.

در حقیقت هرم و ساخت آن یکی از عادات مرسوم در میان گذشتگان است که نشانه های باقی مانده از این سنت را می توان در نقاط مختلف دنیا مشاهده کرد. امروز قصد داریم در جت بلاگ به معرفی کامل جالب ترین و بهترین اهرام جهان بپردازیم، از این رو دعوت می کنیم در ادامه با جت بلاگ همراه باشید.

 

Ancient Land

پرو سرزمین باستانی آندیان (Ancient Land)

سرزمین پرو، سرزمین باستانی است که عجایب زیادی را در خود جای داده است. یکی از نفس گیرترین وزیباترین این عجایب، هرم هایی است که در منطقه کوهستانی آندیان قرار دارد.

سابقه ساخت هرم های این منطقه که با عنوان سرزمین باستانی هم شناخته می شود، به چیزی در حدود 5 هزار سال پیش باز می گردد. در حقیقت بسیاری از محققان بر این باور هستند که این منطقه یکی از اولین مناطقی در قاره آمریکا بوده که شهرنشینی در آن آغاز شده است.

جالب ترین و بهترین اهرام جهان را بشناسید

مکزیک هرم تنوکتیتلان (Tenochtitlan)

هرم تنوکتیتلان هم از جمله اهرام اعجاب انگیز دنیای باستان است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. این هرم که به عنوان هرم بزرگ تنوکتیتلان هم شناخته می شود، در منطقه باستانی تنوکتیتلان آزتک ها قرار دارد که البته این منطقه امروزه با عنوان مکزیکوسیتی شناخته می شود. گفتنی است که این هرم عظیم که محلی برای پرستش خدایان بوده به فرمان منتوکوزومای اول ساخته شده است.

Túcume Pyramids

پرو مجموعه اهرام توکومه (Túcume Pyramids)

اهرام توکومه یکی دیگر از اهرامی هستند که در زمان های باستان ساخته شده و اکنون به یکی از جاذبه های دیدنی پرو تبدیل شده اند. گفتنی است که این مجموعه اهرام از 26 هرم متفاوت تشکیل شده است که در بافت قدیمی و اسپانیایی پرو قرار دارد.

جالب ترین و بهترین اهرام جهان را بشناسید

ایتالیا تپه هرم سانتا آگاتا (Santa Agata Pyramid Hill)

یکی از اهرام باستانی که در این فهرست حتما باید به آن اشاره کرد، هرم تپه مانند سانتا آگاتا است. این هرم قدیمی زیبا و شکوهمند که در منطقه پرووانس بنونتو ایتالیا واقع شده است، مکانی مناسب برای مشاهده مناظر اطراف آن، به خصوص درختان زیبای زیتون به شمار می آید.

Jiangling Mozolium

چین هرم ژیانلینگ مازولیوم (Jiangling Mozolium)

دیوار عظیم چین تنها بنای باستانی عظیمی در این کشور نیست که گردشگران برای دیدن آن به چین می روند. هرم ژیانلینگ مازولیوم هم یکی دیگر از بناهای عظیم باستانی چین است که در حدود سال 684 بعد از میلاد ساخته شده است.

بر اساس بعضی از مدارک این هرم که در پایین کوه قرار دارد، مدفن گائوزونگ دومین امپراطور از سلسله تانگ و همسر او، ملکه وو است.

جالب ترین و بهترین اهرام جهان را بشناسید

ترکیه تپه هرم نمرود (Nemrut Pyramid Mound)

از دیگر هرم های جهان که در این مقاله باید به آن اشاره کرد، تپه هرم نمرود واقع در کشور ترکیه است. این بنای باستانی که تاریخ ساخت آن به دوران آنتینوخوس اول باز می گردد، با ارتفاعی در حدود 2100 متر یکی از عظیم ترین هرم ها در جهان به شمار می آید. نکته جالب درباره این تپه هرم، مجسمه های مختلفی است که در نوک آن قرار دارند.

Monk Mound

سنت لویس آمریکا تپه هرم مانک (Monk Mound)

نام دیگری که در این فهرست دهگانه حتما باید به آن اشاره کرد، تپه هرم مانک در منطقه سنت لوییس آمریکا است. گفتنی است که این سازه عظیم باستانی، به عنوان بزرگترین سازه باستانی موجود در آمریکای شمالی شناخته می شود.

جالب ترین و بهترین اهرام جهان را بشناسید

گواتمالا هرم تیکال (Tikal)

هرم تیکال یکی از اهرام باستانی است که در این فهرست دهگانه حتما باید به آن اشاره کرد. این هرم در منطقه تیکال کشور گواتمالا قرار دارد که پیش از این به عنوان پایتخت تمدن باستانی مایا شناخته می شد. به احتمال فراوان این بنا مانند بعضی از بناهای ساخته شده در میان آزتک ها، محلی برای پرستش خدایان بوده است.

Piramida Hill

اسلوونی تپه هرم پایرامیدا (Piramida Hill)

کشور اسلوونی هم از دیگر مناطق دنیا است که یکی از زیباترین هرم های دنیای باستان را در خود جای داده است. هرم پایرامیدای منطقه ماریبور این کشور که با عنوان تپه پایرامیدا هم شناخته می شود، به قدری زیبا است که بیشتر از هرم به یک جلوه زیبا از طبیعت شباهت دارد.

جالب ترین و بهترین اهرام جهان را بشناسید

مصر هرم بزرگ مصر (The Great Pyramid of Giza)

زمانی که نام اهرام اعجاب انگیز به میان می آید، بدون شک همه به یاد مصر و هرم بزرگ آن می افتدند. این هرم که در منطقه جیزه مصر قرار دارد با ارتفاعی نزدیک به 140 متر در زمان حکومت خوفو، به عنوان محل دفن این فرعون ساخته شد.

در صورتی که از این مطلب رضایت داشتید، پیشنهاد میکنیم مطلب “جالب ترین و بهترین پارک های ملی جهان را بشناسید” را هم مطالعه کنید. برای مشاهده مطلب اینجا کلیک کنید.

عضویت در اینستاگرام جت بلاگ

5 از 5 با 1 رای

 

جت بلاگ

رسانه جت بلاگ یک رسانه محتوا محور است که بخش عظیمی از محتوای آن توسط تیم تولید محتوای جت بلاگ تولید شده است و بخشی هم از طرف کاربران جت بلاگ نیز ارسال شده است. جت بلاگ قابلیت های فراوانی دارد که در رشد و توسعه اطلاعات عمومی، علمی، فرهنگی و... کاربران تاثیر بسیار زیادی دارد که یکی از مهم ترین آن ها این است که کلیه محتوای منتشر شده در جت بلاگ توسط یک تیم مجرب پیش از انتشار بررسی می شوند تا اطلاعات اشتباه در محتوا قرار نگیرد تا محتوا بتواند به کاربران کمک کند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جادوگر
دکمه بازگشت به بالا